Edukacija

Vargonai, kaip muzikos instrumentas, yra visiškai nepažįstamas ne tik mokiniams. Galimybė ne tik pabūti prie instrumento, bet pavaikščioti vargonų viduje – reta galimybė! Edukacijos metu įeinama į vargonų vamzdyną, dumplyną, stebima kaip paduodamas oras į vamzdžius, kokiu būdu kuriama tūkstantinė vargonų garsų spalvų paletė. Ir visa tai pasikėlus į arkikatedros balkoną (ant viškų). Bus sudaryta galimybė, kiekvienam moksleiviui sėsti prie didingiausio instrumento ir pabandyti išgauti keletą garsų. Gebėjimas čia ir dabar kombinuoti garsinę spalvų paletę, naudojant vargonų registrus, ugdo vaikų kūrybingumą, žadina smalsumą, norą kurti čia ir dabar.

Dabarties moksleivių kelionės po atviras pasaulio šalis, kultūriniai, istoriniai paminklai – bažnyčios ir jose skambantys vargonai po edukacinės paslaugos įgaus kitą prasmę, atsiranda pažintinis suvokimas, galėjimas girdėti ne tik garsų laviną, bet ir įsivaizduoti garso kilmę, prigimtį. Kultūrinio akiračio plėtimui tai itin svarbu. Kultūrinė patirtis šiuose edukaciniuose renginiuose bus siejama su dviejų skirtingų amžių instrumentais – 19 a. pabaigos didžiaisiais Kauno arkikatedros paveldosauginiais vargonais. Inovatyvus instrumentas su savo neišsenkančiomis techninėmis galimybėmis ir daugiau nei šimtmetį stovintys mechaniniai vargonai, stebinantys savo dydžiu, galingu, bet maloniu garsu.

Tai yra puiki galimybė pateikti vargonus kritiškam jauno žmogaus įvertinimui – kokybė ar technikos pažanga? Kultūra ir inovacijos? Puiki galimybė pasireikšti moksleivių kritiniam mąstymui, vertinimui.




Pasivakščiojimas po Kauno arkikatedros vargonų vamzdyną (video)