Balandžio 23 d., šeštadienį, 16 val. Kauno šv. ap. Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, Vilniaus g. 1, Kaunas) vyks koncertas, skirtas Lietuvos ir Kroatijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-mečiui. Dalyvaus atlikėjai iš Kroatijos Mario Perestegi (vargonai) ir Dario Teskera (trimitas). Programoje skambės Franjo Dugan, Giuseppe Torelli, Franjo Lučić, Jehan Alain bei kitų kompozitorių kūriniai. Įėjimas nemokamas. Maloniai kviečiame.
Dviejų žymių klasikinės muzikos atlikėjų iš Kroatijos – trimitininko Dario Teskera ir vargonininko Mario Perestegi duetas. Lietuvoje jie jau yra surengę keletą koncertų: 2016 m. lapkritį Klaipėdoje, Vilkyškiuose, Nemenčinėje ir Vilniuje, o 2018 m. kovą Mario Perestegi koncertavo Švenčionyse.
Dario Teskera
Trimitininkas ir pedagogas Dario Teskera gimė 1971 m. Našice, Kroatijoje. 1995 m. Zagrebo muzikos akademijoje baigė trimito specialybės studijas. 1994-1996 m. Kroatijos kariuomenės Simfoninio pučiamųjų orkestro nuolatinis narys. 1996 – 1998 m. kėlė kvalifikaciją Tarptautinėje trimitų akademijoje Brėmene. Tuo metu mokėsi pas žymius menininkus ir pedagogus (Pierre Thibaud, Bo Nilsson, Thomas Stevens, James Thompson, John Wallace, Matthias Höfs). Studijų metu kaip praktikantas dalyvavo daugelyje koncertinių projektų kartu su Brėmeno Filharmonijos orkestru.
1998-2018 m. Kroatijos radijo ir televizijos Simfoninio orkestro solistas. Kaip solo atlikėjas koncertavo su daugeliu Kroatijos ir keletu užsienio orkestrų. Dalyvauja visuose svarbiuose Kroatijos klasikinės muzikos festivaliuose. D. Teskera taip pat koncertavo ir su keletu kamerinių muzikos ansamblių.
Nuo 1999 m. dėsto trimitą Zagrebo muzikos akademijoje, o nuo 2018 m. ir Liublianos Muzikos akademijoje.
Mario Perestegi
Vargonininkas ir pedagogas Mario Perestegi gimė 1971 m. Zagrebe, kur studijavo vargonų specialybę pas akademiką Andželką Klobučarą. Susidomėjęs prancūzų vargonų muzikos interpretacijomis jis pradėjo mokytis pas legendinę Paryžiaus vargonininkę Marie Claire Alain bei žymų slovėnų vargonininką Hubertą Bergantą, su kuriuo magistrantūros studijų metu kurė sonatos ir simfonijos formų interpretacijas. Subtilaus kolorito pajautimas, pasireiškiantis 19 ir 20 amžiaus vargonų kūrinių registruotės pasirinkimu ir interpretacijomis, atvėrė jam galimybes koncertuoti didžiaisiais simfoninio tipo vargonais.
Mario Perestegi atliko virš 350 solinių programų daugelyje Europos miestų, taip pat Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Australijoje. Mario Perestegi yra Liublianos Muzikos akademijos profesorius, kaip kviestinis profesorius dėstė Zagrebo universitete (Bažnytinės muzikos institute), Novi Sado Menų akademijoje bei Padujos Cesare Pollini konservatorijoje. Dalyvauja tarptautinių vargonų konkursų žiuri komisijose bei veda vargonų muzikos interpretacijų meistriškumo kursus ir seminarus.